Wat een seizoen was dit zeg! Ja we hebben de titel gewonnen, maar het seizoen begon helaas stroef en in ons nadeel. Daar vertel ik zo meer over… In de afgelopen winter hebben we de auto zo goed mogelijk voorbereid en doorontwikkeld. We zijn voor een ander aero pakket gegaan en hebben oa de remmen geüpgraded. Dit seizoen was goed voor 6 races en ik zal jullie hier in meenemen.
Race 1 – Circuit Zandvoort DNF
Begon erg goed, oud en vertrouwd, pace was er direct en in de quali waren we goed voor P2. Maar toen begon de ellende. In de eerste ronde van Race1 naderde ik de Hans Ernst bocht nam de rechter curbstone iets te wild en kwam vrij hard neer. Hoop kabaal hoop herrie en geen aandrijving meer. Gelukkig kunnen laten uitrollen naar de volgens post en realiseerde ik al vrij snel dat dit einde racedag was! Lekker dan, eerste 3 races DNF ! 🙁
Na wat onderzoek bleek het de eindoverbrenging te zijn die was gebroken. Aangezien jullie weten rijd ik in een vrij oud karretje en stond dit type korte overbrenging in backorder. Na wat overleg met TCT besloten we samen om de volgende races verder te rijden met orginele vertanding en het beste er van te maken.
Race 2 – Circuit Zandvoort P3
Nog niet eerder te hebben getest met deze vertanding gingen we van start en merkte ik al direct dat de pace niet optimaal was. Ik kwam ongeveer 2 sec tekort per rondje en moest echt alles op alles zetten om ook maar ergens in de buurt te komen van de top 3. Quali was goed voor P4 maar we gingen er voor. Ook deze dag hadden we een hoop pech. Na de upgrade van de remmen ontwikkelden we nieuwe problemen. De kineten konden in de lange races hun hitte niet afvoeren wat zorgde voor versnelde slijtage met het kleinere spul wat in een rare hoek staat. Na wat gewissel met kineten konden we deze dag toch afsluiten met een P3.
Ook hier was de kotere eindoverbrenging helaas nog niet binnen. Materiaal is inmiddels zo schaars dat ze het voor ons gingen maken. Aangezien Zandvoort toch wel mijn baantje is gingen we er met goede hoop in! Quali was goed voor een P3 en hebben de race met hoop moeite binnen de top 3 kunnen houden. Dit keer zonder problemen met verbeterde aandrijfassen. Result was een welverdiende P3!

Race 4 – TT Assen P1 GRANDSLAM
Inmiddels de bak weer opgehaald bij TCT gingen we er met goede hoop in! De eindoverbrenging is terug en we konden onze oude pace weer aanhouden. NOU, dat deden we! Vanaf het eerste rondje zat ik er goed in en kon ik zeer constant rijden. Samen met partner Racebanden.nl en TCT Performance zijn we ook gegaan voor een andere setup en konden de NANKANG CR-S banden het super uit houden! Zo goed zelfs dat we totaal 45 rondes binnen paar tiende van elkaar af kunnen rijden!! Deze dag waren we onverslaanbaar en we konden iedere race 10/20sec los rijden! De eerste GRANDSLAM is een feit! P1, LETS GOOOO!

Race 5 – Zandvoort P1 X2 GRANDSLAM (of toch niet ?)
De auto en mezelf zoals gewoonlijk weer maximaal voorbereid. Het team was compleet en gingen er weer vol voor! Pace was super en auto voelde super stabiel aan! We domineerden opnieuw volledige dag en hadden we zelfs voorsprongen van 20 tot 25 seconden per race! Wat een dag dus. Ik riep al, gaan we weer voor een GRANDSLAM? Nouuuuuuuu, te vroeg gejuigd! We reden zo hard dat de auto het echt zwaar had, opnieuw voelde ik de kineten en bouwde ik de pace wat af. In het een na laatste rondje van Race3 hoorde ik een klap in bos uit en rukte me stuur naar rechts. Na wat overleg met Patrick onze engineer probeerde ik de race uit te rijden maar helaas. In Hugenholtz hoorde ik nog een klap en viel ik uit…. weer een kineet? Jep, de kineet was volledig uit elkaar! Gelukkig door de eerder behaalde resultaten op de dag was het toch goed voor een eerste plek. P1
Na talloze uren trainen op mijn Sim gingen we van start. We waren hier nog nooit geweest en de spanning was hoog, erg hoog! De top 3 zou het hier uit vechten voor de titel. Iedereen kon nog winnen en er was nog van alles mogelijk.
Quail was goed, erg goed. Maar mijn tegenstanders waren beter! Die hadden hier veel ervaring en waren gewoon sneller. Ik starte Race1 als P3. Wetende dat mijn oudere auto gevoelig is voor curbs etc wilde ik deze races vooral uitrijden! In de eerste chicane bocht zag ik mijn concurrent Thom van de baan vliegen met zijn Seat en realiseerde ik dat ik de titel kon pakken. Rest van de race redelijk steady gereden. Race2 begon en hier bleek dat mijn directe concurrent Thom niet meer te kunnen starten en wist ik het meteen. WE DIT IT, WE WON THE TITEL! Maar! eerst even de laatste race uitrijden. Steady uitgereden, de laatste paar rondes nog even kunnen aanzetten en een PB gereden van een 1:50.8. Eenmaal in de pitstraat aangekomen stond het team al te juigen en rolde de tranen over me wangen!
Wat een seizoen, wat een strijd en wat een TEAM! P1 OVERALL, super dankbaar en super trots! Enorme dank naar alle partners en supporters! Zonder jullie had ik hier niet gestaan ! <3 🏆🥇❤️
We blijven maar progressie boeken en hebben al mooie plannen voor volgend jaar! Willen jullie dit volgen? Kijk dan even op mijn persoonlijke website: www.kimdekorte.nl
Tot volgend seizoen!
#32 Kim
foto’s: Robin Vaessen



